17'' FHD IPS Led Display Lcd Screen Panel Replacement Slim 30 Pin LP173WF4-SPF1
SHENZHEN HUICHANG DISPLAY TECHNOLOGY CO., LTD
Contact Now
Brand Name : For LG
Model Number : LP173WF4-SPF1
Certification : ISO
Place of Origin : Guangdong, China
MOQ : 1 piece
Price : negotiation
Payment Terms : T/T,paypal
Supply Ability : 100000 Pieces per Month
Delivery Time : 2-3 days after fullpayment
Resolution: : 1920*1080
Contrast Ratio : 700:1
Brightness : 300cd/m
Contact Now
Wholesale Prices 17.3 inch Slim 30 Pin lcd screen LP173WF4-SPF1 17 inch laptop screen replacement FHD IPS led display
Quick Details
Products Status:
Stock
Application:
Laptop
Screen Size:
17"
Response Time:
25ms
Brightness:
300cd/m
Interface Type:
EDP
Contrast Ratio:
700:1
Resolution:
1920 x 1080
Widescreen:
Yes
Panel Type:
TFT
Pixel Pitch:
Standard
Brand Name:
For LG
Place of Origin:
Guangdong, China
Product Name:
Laptop lcd screen
LCD Resolution::
products part number:
LP173WF4-SPF1
Warranty time::
3 Months
Backlight:
300cd/sqm
Surface::
Matte plate
Brand::
For LG
Refresh frequency::
60Hz
Response ::
25ms
We still have other models and more in stock :
Sizes: 7.0, 8.9", 9.7", 10.0", 10.1", 10.2", 10.4", 11.1",11.6", 12.1", 12.5",13.1", 13.3", 14.0", 14.1", 14.5",15.0" 15.4", 15.6", 16.0", 16.4", 17.0", 17.1", 17.3" ,18.4"
Resolutions: XGA, WXGA, WXGA HD, , WXGA+, WXGA++, WSVGA, WUXGA, WUXGA+, WUXGA++, Full-HD
Backlight technologies: LED, SLIM LED,1 CCFL, 2 CCFL
Solution
1. 3 months from the date of delivery.
17'' FHD IPS Led Display Lcd Screen Panel Replacement Slim 30 Pin LP173WF4-SPF117'' FHD IPS Led Display Lcd Screen Panel Replacement Slim 30 Pin LP173WF4-SPF117'' FHD IPS Led Display Lcd Screen Panel Replacement Slim 30 Pin LP173WF4-SPF117'' FHD IPS Led Display Lcd Screen Panel Replacement Slim 30 Pin LP173WF4-SPF1
FAQ
Are you trading company or manufacturer?
1. We are both manufacturer and trading company, we have warehouse both in ShenZhen and HongKong
Payment Terms
1. We accept Paypal, MoneyGram, T/T , Western Union, Bank Transfer.
Shipping
1. We offer DHL, UPS, FEDEX, TNT, AMEX, EMS and as your requirement
2. Normally shipped in 1-3 workdays after full payment is confirmed
Warranty
1. We provide 3 months warranty for all goods
Product Tags:
laptop lcd display
laptop lcd replacement
Wholesale 17'' FHD IPS Led Display Lcd Screen Panel Replacement Slim 30 Pin LP173WF4-SPF1 from china suppliers
17'' FHD IPS Led Display Lcd Screen Panel Replacement Slim 30 Pin LP173WF4-SPF1 Images