B101AW06 Panel 10.1 Inch LCD Screen LVDS Interface Type 3 Months Warranty
SHENZHEN HUICHANG DISPLAY TECHNOLOGY CO., LTD
Contact Now
Brand Name : for AUO
Model Number : B101AW06
Certification : ISO
Place of Origin : China
MOQ : 3 piece
Price : negotiation
Payment Terms : T/T
Supply Ability : 100000 Piece/Pieces per Month
Delivery Time : 3-5days after payment
Resolution : 1024*600
Brightness : 200cd/sqm
Backlight : WLED
Panel type : TFT
Voltage supply : 3.3V
Contrast Ratio : 400:1
Condition : New A grade
Interface Type : LVDS
Warranty : 3 months
Contact Now
Original new 101 inch laptop screen B101AW06V.1 1024*600 lcd panel lvds 40pin
Panel model:
B101AW06.1
Surface:
Matte plate
Interface type:
LVDS 40 pins
Contrast ratio:
400:1
Response time:
9/7 ms
Viewing angle:
45/45/15/35
Condition :
Brand new and Grade A +
RoHS:
Verified
Warrenty:
Three months
Packing and Delivery:
Antistatic bag and original box
LCD&LED SCREEN FOR LAPTOP
Application
Laptop
brand
all brands available
Size
7.0-17.3 (normal,slim)
Resolution
Product Tags:
10.1 inch display
10 inch lcd display