TFT Type 15.6 LVDS 40 PIN LCD Display Panel Replacement LTN156AT01 High Brightness
SHENZHEN HUICHANG DISPLAY TECHNOLOGY CO., LTD
Contact Now
Brand Name : Samsung
Model Number : LTN156AT01
Certification : ISO
Place of Origin : China
MOQ : 1 piece
Price : negotiation
Payment Terms : T/T, Western Union
Delivery Time : 2-3 days after full payment
Response Time : 8ms
Contrast Ratio : 600:1
Panel Type : TFT
Brightness : 220 cd/m
Resolution : 1366 x 768
Interface Type : LVDS 30 PINS
Contact Now
Factory Prices LCD monitor 15.6 LVDS 40PIN Replacement Screens LTN156AT01 LED Display laptop screen
Panel model:
LTN156AT01
Surface:
Matte plate
Interface type:
LVDS 40 pins
Contrast ratio:
600:1
Response time:
25/35ms
Viewing angle:
40/40/15/30
Condition :
Brand new and Grade A +
RoHS:
Verified
Warrenty:
Three months
Packing and Delivery:
Antistatic bag and original box
Hot Models For Laptop LCD Screen Replacement
Direct Source /Ready Stock/Competitive Price
11.6"
13.3"
14"
15.6"
17.3"